Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zadluzenicz

od studenta UK nevyvážená propaganda, smutné

Článek je zcela nevyvážený, což by měl cítit i naivní multikulti idealista a propagátor.

Zcela v něm chybí zmínka o placení daní, vysvětlení, proč žádný tento maloobchod není plátcem DPH (ač to obratově jednoduše nelze legálně nebýt), i nulovém účetnictví, nákupech a prodejích bez jakéhokoliv dokladu. O černotě v alkoholu a tabáku.

Na samotném konceptu "nakoupím levně v supermarketu a budu draze prodávat o dvě ulice dál a s delší otvírací dobou" nevidím nic špatného. Je to služba.

0/0
15.4.2011 11:03

----8

Začínají bohužel prodávat

prošlé zboží, nebo s expirací tak cca 2 dny po nákupu. Bohužel, je nutné na to při nákupu dávat zvýšený pozor, např vajíčka začínají přetiskávat svojí datumovkou. Dnes už tam kupuju jen vody, džusy, piva (a kontroluju expiraci). Mandle a ořechy na prodejně se doslova hýbou - moli, do zázemí raději nekoukat - ale to asi všude.

0/0
8.1.2011 17:16

leosroznovsky

lživá reklama

Do okolí mého bydliště zatím vietnamští "potravináři" nedorazili. Naštěstí. Navštívil jsem pouze vietnamský obchůdek potravin ve Františkových Lázních, a zhodnotil bych ho dokonce pod úroveň nejstrašlivějších diskontů typu Penny. Plesnivé a shnilé ovoce a zelenina, dlohodobě prošlé zboží s patřičným nánosem vrstvy prachu. Přítelkyně měla po zkonzumování sýra z oné asiatské prodejny několikadenní střevní potíže. Tento článek mi přijde jako reklamní text vytvořený na objednávku, který je hodně daleko od skutečnosti. Realita bude spíše bližší tomu, co píše na svém blogu p.Jánský (viz odkaz o pár vzkazů níže).  

0/0
8.1.2011 16:56

škovras

vietnamské prodejny

Tito obchodníci jsou mi celkem fuk, nic u nich nekupuji, anžto mám svůj obchod vedle nich. Vidět  zázemí a hygienu - to bych přál každému.Nikdy bych si tam nekoupil ani rohlík. Pokud vím, žádné kontroly k nim nechodí (jazyková bariéra zřejmě odrazuje úředníky), oni neznají zákony (např. OSA jim nic neříká, netuší co to je, ale rádio tam vyhrává na plný pecky) . Je jich několik, pracují 12 hod. denně, střídají se na směny. Věřím, že žádnými zbytečnostmi, jako jsou odvody, se nezaobírají. To se to potom "podniká";-)

0/0
4.1.2011 16:26

alkhazali

Asi takhle

http://jansky.blog.idnes.cz/c/131337/Proc-vietnamsky-vecerkar-neplati-dane-Ekonomicky-zazrak-na-Praze-3.html

0/0
4.1.2011 16:16

i-zajic

k těm Žabkám...

je zajímavé, kolik jich po republice je... a u nás otevřeli dvě, a obě po zhruba čtvrt roce zavřeli...

0/0
24.8.2010 22:16

TRINH Thuy Duong

...

Samozřejmě, že ne ve všech vietnamských večerkách to vypadá tak idilicky. Je pravda, že zboží bývá přeházené, obchodníci někdy ani pořádně nevědí, co prodávají. Důvod je ale prostý: chtějí uspokojit zákazníka. Jak bylo zmíněno, nějaká česká babička jim dá na lístečku název výrobku, prodejci ho seženou a pak do dají do regálu, prostě chtějí uspokojit poptávku.

Chyb a nedostatků se samozřejmě najde dost, ale obecně jsou vietnamské večerky úspěšné. Důkazem toho je, že velkoobchodníci se přizpůsobují vietnamským prodejcům a české večerky se jim snaží konkurovat například tím, že také prodlužují otevírací dobu do 22h nebo 23h. Velké řetězce zase mění koncept, napodobují vietnamské večerky a otevírají menší obchody do 200m2 ...

0/0
16.8.2010 16:54

kimos

cloveče neblbněte :-)

Jak napodobují velké řetězce vietnamské večerky? To přestanou platit za zaměstnance odvody?, nebo začnou překupovat zboží v Lidlu?

0/0
24.8.2010 18:56

kimos

Re: cloveče neblbněte :-)

pro vysvětlení, Jedná se o tzv convenience concept ve vietnamském podání. TJ levně nakoupím v akcích (Lidl, Kaufland) a pak draze prodám lidem, kteří jsou pohodlní do toho Kauflandu jít...až sem OK a tady je onen zázrak -  snížím náklady tam, kde to konkurence udělat nemůže, například nebudu platit žádné odvody za zdravotní a sociální apřípadně ani daně...a pak mám konkurenční "výhodu", všude v Evropě velké řetězce malé obchody zlikvidovaly a u nás tohle funguje jen díky výše uvedenému.... nebudtě naivní.... 2 a 2 jsou vždy 4, byt nějací multikulturní "ekonomové" budou psát, že 8.....

0/0
24.8.2010 19:05

polibek

Re: ...

tohle je blbost, jezdím do Makra každý týden, a nikdy podotýkám nikdy jsem tam neviděla ani jednoho vietnamce, ani když bylo jídlo v nabídce a to o čtvrtinu levnější, než v Lidlu apod. pročpak asi?? Nejdřív jsem si myslela, že asi chodí v jiné dny, nebo dobu, ale i prodejci říkají, že tam z nich málokdy někoho viděli. Není to náhodou tím, že neodvádí daně? Tím se nechci dotknout těch slušných s ŽL, ale těch je dle toho asi velmi, ale velmi málo:-/

0/0
24.8.2010 19:03

kimos

Re: ...

je to přesně jak píšete! Oni šetří tam, kde jiní šetřit nemohou.. třeba na sociálních odvodech......a daních....

0/0
24.8.2010 19:06

polibek

Re: ...

jen tak mezi námi, dostali jsme k našim činnostem i další služby a zahrnuli jsme mezi ně i hlídací agenturu, x krát za den mají hoši problém, že je chytí s kamuflovaným zbožím zalágrovaným pod šaty, pitím a pod. Bohužel tohle řešíme denně a to v známých řetězcích. Naivita lidí však nezná mezí, u nás v Praze jdou babičky v centru do tzv. večerky nakoupit, jen proto, že se tam sejdou s tetkami, a mají to nejblíž. Kdyby si srovnaly ceny s hypermarkety, zjistily by, že z nich tito tzv. obchodníci dřou kůži, jejich zboží mívá i 40% přirážku. O tržnici kde si připadáte jako štvaná zvěř raději pomlčím, byla jsem tam jen dvakrát, a měla málem infarkt z jejich chování, to se nedá ani srovnávat s Indií:-/

0/0
24.8.2010 19:18

kimos

Re: ...

To, že jsou významně dražší je součást toho convebience konceptu, to bych chápal, ale že tam někteří lidé jdou nakoupit "super" čerstvé zboží, které se je "lepší než v supermarketech" (když z nich pochází) považuji za známku velké hlouposti a spíš žasnu, že se tím někdo chlubí! Spíš nechápu, proč je tu máme....to je hlavní problém CR, že do ted nemělo vietnamské večerky...? 

0/0
24.8.2010 21:45

LenítkoDTT

jajaj

Jajaj, Zungi, jsi kámoš, proto budu upřímná...Moc ty večerky idealizuješ...

neprospívá to ani jedné straně...ta tohle pozor...může se to vymstít a smysl článku (pozitivně zapůsobit) nevyjde..jen se to otočí proti

0/0
11.8.2010 10:28

truepapas123

Re: jajaj

..naopak Vážená, autor vystihl realitu, já jsem například svědkem oboustranně výhodné koexistence vietnamské večerky a klasické "sámošky", proč nenapsat svůj názor na "plou hubu"? (a zvláště u Vás mě to opatrnictví poněkud zaráží..)

PS, Vše dobré ;-)

0/0
11.8.2010 10:35

truepapas123

Re: jajaj

err: "plnou hubu"

0/0
11.8.2010 10:36

Lesní sběř

Re: jajaj

Nechcete to víc rozepsat? Určitě tu nejsem sám, koho by zajímal střízlivý pohled. :-)R^

0/0
11.8.2010 16:50

shrink

Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

a když je někdo šikovný, ať na mně klidně vydělá, ale musím se přiznat, že k těm krámkům nemám velkou důvěru. Čokolády chutnají nějak jinak a když se lépe podíváte na obaly, tak i vypadají jinak než ty, které známe jako originály...vždycky si říkám, jestli jsem jen já paranoidní, ale fakt tam vidím rozdíl. Je možné, aby se někde vyráběla falešná Milka stejně jako falešný Adidas? Kontroluje to zboží někdo?

0/0
11.8.2010 7:55

Lesní sběř

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

Falešná Milka se pochopitelně vyrábí, právě tak, jako se vyrábí např. falešná zmrzlina Magnum nebo falešné Kinder vajíčko nebo falešná Coca-Cola nebo falešné polévky Knorr. Výroba těchto falzifikátů ovšem probíhá zcela legálně, takzvaně v licenci. Na našem (a obecně východoevropském) trhu se pod světoznámými značkami prodávají laciné napodobeniny podle zvláštních "úsporných" receptur (kakaové máslo nahrazeno palmovým olejem, smetana rostlinným tukem)...

Vietnamci za to výjimečně nemohou. ;-)

0/0
11.8.2010 8:02

Stará turistka

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

jj... dlouho jsem to považovala za UL, protože v zahr si třeba Milku nekupuju, takže nemám možnost srovnání a vůbec mi to přišlo takový za vlasy přitažený... ale nedávno to prověřovali v Černých ovcích, třeba Activiu nebo medvídky Haribo... a máš úplnou pravdu.;-€

0/0
11.8.2010 8:04

Lesní sběř

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

Pěkně to proflákli tady v tom článku: http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/popelnice-evropy_24549.html :-)

My s tím můžeme dělat v zásadě tolik: 1) vykašlat se na hotové výrobky. Jen málo jich skutečně potřebujeme, většinou je to jen "mlsání" a jejich ekvivalenty se dají vyrobit doma. 2) při nákupu surovin věnovat pozornost složení. Dá se koupit třeba i dobrá kysaná smetana bez škrobu a carrageenanu, jen to stojí delší vybírání a někde ji vůbec nemusejí mít skladem.

0/0
11.8.2010 15:12

shrink

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

Aha! Díky za vysvětlení!

(Jo, Magnum ... mé první Magnumy (Magna? :) ) jsem měla ve Švýcarsku a když je pak začali prodávat i v postsoc státech, byla jsem zklamaná, že v našich není pravá vanilka.. Zvláštní, že do toho ty firmy s dobrým jménem jdou... Asi o konzumentovi našinci nemají moc vysoké mínění :) )

0/0
11.8.2010 8:28

Lesní sběř

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

Ze začátku se tu prodávalo to dobré Magnum, pamatuju si ho ještě v polovině devadesátých let. Pak se to nějak zkazilo. :-) Když si vzpomenu na tu Milku, co jsem ji občas míval z Rakouska, a srovnám to s tou divnou přeslazenou vazkou věcí, co se prodává dnes a tady... brrr. ;-)

Problém je, že ono se jim to vyplatí. Oni ty receptury šidili postupně a když viděli, že si toho nikdo nevšiml, tak to tak nechali. ;-)

0/0
11.8.2010 15:23

shrink

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

(Jinak ale pokud Toblerone v Bille je falešná Toblerone, tak ta u Vietnamců je falešná falešná Toblerone :) )

0/0
11.8.2010 8:30

Lesní sběř

Re: Já proti Vietnamcům nic nemám, naopak,

Nebo se Toblerone pro východní Evropu vyrábí ve vícero továrnách - jednou třeba v Polsku, jindy v Maďarsku - a někdy přijde na trh to, jindy ono. Zkusím to schválně sledovat. :-)

0/0
11.8.2010 15:26

Královna Medvědice LXXXVIII

vietnamským večerkám se daří

protože makají 15 hodin denně a někteří tam i spí. Já jako češka tedy 15 hodin denně dělat odmítám. Ostatně ono to vietnamce taky časem přestane bavit. lepší by bylo je sem nepouštět. Jinak nám při současné multikulti politice budou jednou šéfovat.

0/0
11.8.2010 0:05

Psí zadek

Re: vietnamským večerkám se daří

Zajímavý pohled, takže proto, že vy jako Češka odmítáte pracovat 15 hodin denně, by si člověk žijící v místě, kde se řetězcům nevyplatí otevřít krám, neměl mít možnost nakoupit po cca šesté večerní? Protože jste sama líná, nejradši byste sem nepouštěla ty pilné, aby vás nepřeválcovali? Ano, Vietnamci nám budou nejspíš za jednu dvě generace šéfovat - poznáte je jen podle vzhledu, protože jinak se od "nás" budou lišit jen velmi málo, česky budou mluvit stejně dobře jako vy nebo já. Mám-li být upřímná, ta představa mi až tak nevadí, nemyslím, že budou horší než různí Pitrové. Vám ale nejspíš vadí ty "šikmé oči".

0/0
11.8.2010 0:22

Královna Medvědice LXXXVIII

Re: vietnamským večerkám se daří

Teď se vám to možná líbí. Máte kde koupit chlebíček. jenže až nám budou šéfovat, tak budete 15 hodin denně makat vy. A česky budou mluvit stejně jako my? A proč prosímvás, když nám budou šéfovat? Budeme to my, kdo bude muset mluvit plynně vietnamsky.

PS: Fakt myslíte, že vietnamci nemají své Pitry?;-D

0/0
11.8.2010 0:49

Stará turistka

Re: vietnamským večerkám se daří

Šéfují už teď, běžně si najímají české prodavačky. Že by to bylo kvůli lenosti?

0/0
11.8.2010 8:06

TRINH Thuy Duong

Re: vietnamským večerkám se daří

Myslíte, že Vietnamci najímají české prodavačky kvůli tomu, že by byli sami líní? To asi těžko! :-D česká prodavačka musí každou půlhodinku na cigárko, pak si musí dát minimálně třikrát denně kafíčko, leckdy (mnohdy) se jim nechce pracovat a své pracovní povinnosti jen odbudou... důvod je jiný. Schválně jestli na to přijdete :-P

0/0
16.8.2010 15:22

kimos

a nebude problém spíš v tom, že by se s ní třeba

vůbec nedomluvili a museli za ní platit odvody? ach jo, to jsou plky, při vší úctě k V8m

0/0
24.8.2010 18:58

Tuubeen

Re: vietnamským večerkám se daří

Vzhledem k tomu, že jjeich děti už teď mluví kolikrát líp česky než Vietnamsky, docela pochybuji, že by se pak doučovali vietnamštinu, aby ji mohli vnucovat českým podřízeným. ;-D Navíc se tohoto jazykového mísení při české... mentální odolnosti(?) moc nebojím. V Senegalu sice mluví senegalští zaměstnanci čínských trhovců (dobrovolně!) čínsky do půl roku poté, co je Číňani zaměstnali, ale Češi bez historické zkušenosti s různorodým etnickým a jazykovým prostředím zdaleka tak pružní nejsou.

0/0
11.8.2010 9:02

kimos

Re: vietnamským večerkám se daří

MOžná se budete divit, ale spousta vietnamských dětí moc česky neumí...kde by se ostatně naučila , když celý život tráví s rodičí na tržnici jako třeba ta Dragon v Chebu...

0/0
24.8.2010 22:06

mamina2

Re: vietnamským večerkám se daří

Pokud bude Vietnamec pracovat fakt sám 15 hodin denně, tak se proti tomu nedá nic moc namítat. Ale problém je taky v tom, že u nich pracují jejich krajani, kteří tu jsou načerno. A těm asi moc neplatí a už vůbec za ně neplatí odvody. To je pak fakt nekalá konkurence.

Mimochodem, k tomu, aby byl krám otevřený třeba do deseti večer, ještě není potřeba pracovat 15 hodin denně. Taky existuje něco jako směnný provoz.

0/0
16.9.2010 16:06

falm

Trochu mene te demagogie a propagandy

"Velký výběr a flexibilita" - Nevim do jakych vecerek jste to chodili porovnavat, ale existuji ruzne. Nejen ty skvele vietnamske a podle vas spatne ceske...

"Nižší cena Vietnamský obchodník se chová ekonomicky racionálně. Snaží se proto co nejvýhodněji nakoupit zboží a prodat ho dráž" - pravdepodobne mate ostatni obchodniky za blbce, kteri se snazi o pravy opak. Cili to co pisete je naprosty propagandisticky blabol.

"Diskonty na tento jev reagují omezeným množstvím zboží, které může obchodník koupit.' - taky demagogie. Neni preci problem vyslat na nakup celou rodinu nebo se otocit vicekrat. To diskonty nezakazuji. Takze nedelejte ze ctenaru voly.

...pokracovani.

0/0
11.8.2010 0:01

falm

Re: Trochu mene te demagogie a propagandy

"Trh s potravinami a tedy i konkurence je veliká. Přežívají jenom ti nejvytrvalejší a ti, kteří prodávají levně. Ostatní musejí cenu kompenzovat extra kvalitními službami. ... Budoucnost tkví v menších obchodech, které jsou blíž zákazníkům. Pochopili to nejen velké značky a přímí dodavatelé, ale i podnikatelé z vietnamských večerek. Kdo však z toho má nejvíce výhod, je samotný zákazník." - Prezivaji jenom ti, co dokazi porazit konkurenci dumpingovymi cenami. Coz v praxi znamena, ze rozdil musi nekdo dlouhodobe "solit". Extra kvalitni sluzby lidi s nizkymi prijmy nezajimaji. Je zajima kolik to stoji. Nejvice vyhod z toho zakaznik rozhodne nema. Diskonty napr. zareagovala snizenim kvality zbozi, az se to neda nekdy ani jist. Ochutnejte ruzne obdobne srovnatelne pastiky nebo sekane z klasickeho hypermarketu a z diskontu! :-/

Takze, to co pisete, je ukazkova lez z pravidel obchodni ekonomiky.

0/0
11.8.2010 0:07

Camino

Re: Trochu mene te demagogie a propagandy

Co se mi libilo ve Svycarsku? Zila jsem tam asi 14 let a vsimla jsem si, ze Svycari si chranili (v te dobe) svuj trh a kupovali prevazne sve zbozi a trhy se zeleninou, ovocem a syry, ktere byly na namestich, byly oblibene a nikdo nekupoval mrazene ryby z Mekong River a podobne. Nemohu nic v Cec hach kritizovat, protoze tam neziji, ale kdyz jsem videla pri prejezdu hranice v Chebu vietnamske "stanky" a pak i jinde ve mestech - prala jsem si byt transportovana nejakou time machine do Svajcu.

0/0
11.8.2010 7:52

Bubo

Rasista nejsem,

ale nemuzu souhlasit s vetsinou prispevku, ze jsou vietnamci prijemni a mili obchodnici. V prve rade je paradoxem, ze vubec tito lide muzou podnikat aniz by ovladali jazyk zeme, ve ktere podnikaji a nejsme schopni se s nimi domluvit, pokud jste nuceni s nimi komunikovat a zadat o radu pri nakupu. Nejedna se jen o Vecerky, ale i jine obchody, napr. s textil.a prumyslovym zbozim a salonu s modelazi nehtu. Nejsou schopni se s Vami domluvit a navic jsou neprijemni a arogantni.Nebudu se vubec vyjadrovat k provozovani bister a rychleho obcerstveni, co se tyce hygieny. Je to proste jedna mafie, ktera za cenu zelene karty a oficialnich dokladu dotycne zeme, kde provozuje svou zivnost , je schopna pracovat i 20 hodin denne, protoze ve sve domovine by tak akorat jedli suchy z nosu. Takhle zivi na dalku celou svou rodinu a tim padem obetuji pro tohle vse i veskere svoje soukromi. Ja si radeji nakoupim v supermarketu nez v nejake vietnamske Vecerce. Supermarkety jsou otevreny do 22 hodiny.

0/0
10.8.2010 22:32

Aretta

Neříkám, že jsou

příjemní, je mi to fuk, mám ráda spíš odstup .Nevadí mi, že se s nimi nevykecávám, nechci poradit, ale nakoupit. V maličké večerce si poradím, zato často v supermarketu zoufale hledám český personál, protože ti, co se hemží mezi regály neznají názvy zboží (to je ještě méně, než mluvit česky).

je mi jedno,koho živí, mám obdiv k jejich skromnosti.

Supermarket mám kdovíkde a když během vaření nějaká blbina dojde, vyběhnu a za 5 minut je vše doma. Sice dražší, ale hned.

0/0
10.8.2010 23:09

lrklo

Můžete je následovat a dělat 12 - 15 hodin denně.

;-D;-D;-D

0/0
10.8.2010 21:25

Aretta

Bod pro Vietnamce

Je mi to svým způsobem líto, raději bych "vlastenecky" nakupovala v českém obchodě, ale ve viet. krámku fakt koupím všechno včetně třeba čaje na průdušky v době chřipek. A u nás ani ne za menší ceny, ale mám jistotu, že bude stále otevřeno. Až by mě zajímal osobní (rodinný) život. Mají vůbec nějaký? Ti lidé u nás jsou tam skoro celý den. 

0/0
10.8.2010 21:23

Deleter

Re: Bod pro Vietnamce

Nemají osobní život. Vydělávají peníze pro děti, aby mohly studovat a nemusely trávit život v krámě.

0/0
10.8.2010 22:43

culka

Byla jsem v nejbližší

vietnamské večerce dvakrát. Poprvé mi neseděl součet, ale přešla jsem to. Podruhé mi milý hoch za pultem "zapomněl" vrátit padesát korun, takže jsem čekala s otevřenou dlaní, dokud si "nevzpomněl".... je to už asi tři měsíce, ale je asi jasné, že tam už nepůjdu.

0/0
10.8.2010 17:47

vietsentv

Vietnamci a večerky

Jak vidět z diskuse, i když se lecos vytýká vietnamským večerkám, tak i ty největší remcálové si tam jdou nakoupit:-) a tak se ptám, proč asi? Jsem ráda, že máme vietnamské obchůdky, během nákupu u nich si skutečně připadám jako zákazník, i když občas bojuji s jazykovou bariérou. Na naši ulici je na jedné straně klasická prodejna s potravinami a na druhé straně vietnamská večerka. Česká je prázdná, ve vietnamské stojí fronta:-)  Takže raději stojím frontu ve vietnamské večerce, kde na polovičním prostoru lépe nakoupím, prodavači obsluhují s ůsměvem a dokonce se někdy zasmějeme, když se snažíme se domluvit. :-)

0/0
10.8.2010 15:29

milanalois

Když jdu z práce,

mají české obchody zavřeno. Zbývá jedině hypermarket na okraji města nebo vietnamský krámek.

Ať žijí Vietnamci!

0/0
10.8.2010 15:14

Kolokol

U nás byla prodejna

(bývalá Jednota), která šla od 10 k 5. Poslední majitel tomu tak nějak řediteloval, měl tam 2 prodavačky, jeho žena nedělala. Takže tato  prodejna, která měla otevřeno od 7.30 do 16.30 (přes poledne zavřeno) měla fakticky uživit 2 prodavačky a majitelovu rodinu. V sobotu v 9. už nebylo pečivo. Takže jsem radši rovnou sednul do auto a jel jinam. Tak zase neměl tržby a zavřel to. Teď jsou tam vietnamci (číňani) a celkem pohoda. Přijede návštěva a v soboru večer mají chleba. Nepočítáme, že tam budeme dělat každodenní velký nákup, ale potřebujeme narychlo máslo, cibuli, hořčici...

0/0
10.8.2010 14:23

Deleter

Re: U nás byla prodejna

Vy děláte každý den velký nákup? To snad zvládnete i to máslo, cibuli, hořčici.. ne?

Jinak, co si myslíte, že se asi stane s tím chlebem, když si ho nekoupíte v sobotu večer vy? No, vyhodí se. Ale vy ho zaplatit musíte...

0/0
10.8.2010 14:43

zdeseny obcan

Re: U nás byla prodejna

Hlavne at tam neprijde nejaka neuplatna hygyenicka kontrola. Mohl by jste z toho mit pak dlouhodobe trauma.

0/0
10.8.2010 14:56

kores

proboha,

přestaňte o tom alespoň psát! kdyby jste nepodpláceli všechny naokolo a přišla na Vás klasická kontrola, taková jaká chodí na ty "líné Čechy" tak byste se z toho podělali do cca 5-té generace.. vietnamské večerky jsou podvod jak prase - čím to je, že začaly houfně vznikat v posledních letech - s tím, jak se tady rozmáhá pěstění trávy a dovoz drog z Vietnamu, hm ? buďte rádi, že Vám to tady někdo toleruje a buďte teda radši zticha..co se nám to vlastně snažíte nabulíkovat? že my neumíme obchodovat? že neumíme prodávat? NE..Vy máte konkureční výhodu někde úplně jinde, než Češi...A KDE to víte Vy sami nejlíp....respektíve - autor to možná neví, ale moc dobře to vědí např. jeho rodiče....takže: buďte zticha, vydělávejte dokud to legislativa povoluje anebo běžte pryč....ALE LASKAVĚ NEPOUČUJTE!

0/0
10.8.2010 13:57

Kolokol

Re: proboha,

Nějaký psychický problém s vlastní leností?

0/0
10.8.2010 14:11

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz